ROK 2018

21 grudnia uczniowie całej szkoły wraz z wychowawcami dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Potem odbyła się piękna uroczystość -Jasełka Bożonarodzeniowe pod hasłem „Przyjdź na świat”. W role postaci biblijnych wcielili się uczniowie klasy II pod opieką p. Danuty Wójcik i wprowadzili wszystkich zebranych w cudowny nastój świąt Bożego Narodzenia.

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty i wzruszający wieczór. Pełen miłości, rodzinnego ciepła, radości, a także zadumy i refleksji. Przedszkolaki w tym świątecznym dla nich dniu obejrzały Jasełka przygotowane przez koleżanki i kolegów z klasy II. Następnie sami wystąpili w przygotowanym występie artystycznym.

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki oraz siadały Mu na kolanach. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie

11 grudnia w naszej szkole został zorganizowany konkurs recytatorski pod hasłem „Ojczyzna w poezji” z okazji 100 - lecia Niepodległości naszej Ojczyzny. Został on przygotowany przez nauczycielki: p. Magdalenę Szczerowodę, p. Magdalenę Radzimowską i p. Iwonę Mikołajko. Uczniowie recytowali przed publicznością szkolną wybrane wiersze polskich poetów. Z każdej klasy wyłoniono Mistrza Recytacji i wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

29 listopada obchodziliśmy w naszej szkole ,,Andrzejki”. W tym roku odbył się konkurs Top Model, w którym wzięli udział chętni uczniowie i zaprezentowali się w oryginalnym stroju na forum szkoły. Uczestnikom konkursu wręczone zostały miłe niespodzianki. Potem wszyscy mogli powróżyć sobie i dowiedzieć się, co przyniesie im przyszłość. Po zakończeniu wróżb odbyła się dyskoteka.

Andrzejki w naszym przedszkolu to tradycja. 30 listopada, jak co roku, dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych, które dostarczyły im wiele przeżyć i emocji. Dzięki którym przedszkolaki sprawdziły co czeka je w przyszłości. Odbyły się także tańce przy muzyce. Ten magiczny dzień spodobał się wszystkim dzieciom.

23 października to dzień wyjątkowy dla naszej społeczności szkolnej – Dzień Patrona Szkoły. Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Łoniowie celebrowaną przez ks.dr Bogdana Krempę. Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Obejrzeliśmy piękną akademię w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod hasłem „Myśląc Ojczyzna”.

Św. Jan Paweł II bardzo kochał dzieci. Jak chyba żaden z Jego poprzedników na Stolicy Apostolskiej, wychodził naprzeciw ich potrzebom, stawał w obronie, doceniał znaczenie dzieci i młodzieży w ewangelizacji – a przede wszystkim je kochał – a one kochały Jego, radosne, zawsze bliskie. Dzień patrona naszej szkoły był wyrazem naszej wdzięczności i duchowej łączności ze św. Janem Pawłem II. Chcąc uczcić ten dzień, dzieci przygotowane przez swoje wychowawczynie, wzięły udział w uroczystej akademii.

Klasa młodsze z naszej szkoły brały udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było budowanie nawyku codziennego czytania. Konkurs ten składał się z 2 części: przygotowanie do „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” na leśnej polanie oraz prace uczniów polegające na napisaniu lub narysowaniu dalszych przygód Gangu Słodziaków.

W dniu 9 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji została zorganizowana uroczysta akademia przygotowana przez nauczyciela historii p. mgr Iwonę Kaczanowską – Mikołajko i uczniów klasy VI – VIII. Dla wszystkich była to wzruszająca lekcja patriotyzmu i historii. Ciekawy występ uczniów klasy VIII w formie pantomimy zakończył uroczystość.

W przedszkolu i w szkole odbyła się uroczysta akademia, upamiętniająca ważną rocznicę w dziejach Polski - odzyskanie niepodległości. Dzieci ze wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało - czerwone kotyliony. Część artystyczna była poprzedzona odśpiewaniem hymnu państwowego. Poprzez wyrecytowane wiersze oraz wyśpiewane pieśni patriotyczne przedszkolaki przypomniały wszystkim zebranym historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla wszystkich pracowników przedszkola i szkoły dzieci z grupy 6 - latków wraz ze swoją wychowawczynią przygotowały specjalny występ. Dzieci w ten sposób podziękowały za opiekę, wychowanie, naukę, troskliwe ramiona, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy i smaczne posiłki.

12 października 2018 r. została zorganizowana w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym uroczystym dniu p. Dyrektor złożył wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi podziękowania za dotychczasową pracę i życzył dalszych sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy. Akademię uświetnił występ uczniów klasy VII.

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę! W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom słodkie upominki, złożyły życzenia, uściskały, ucałowały i zatańczyły.

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w poniedziałek 3 września. Pierwszym elementem tej uroczystości była msza święta. Uroczystości asystował poczet sztandarowy naszej szkoły.

22 czerwca 2018 roku po raz kolejny zakończyliśmy zajęcia w naszej szkole. Po uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Łoniowie wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy spotkali się na sali gimnastycznej.

Dnia 20 czerwca gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela KPP w Sandomierzu. Celem wizyty było przekazanie uczniom informacji dotyczących spędzania w sposób bezpieczny zbliżających się wakacji.

18 maja 2018 roku uczniowie klasy I wraz z opiekunami wybrali do Muzeum Wsi Polskiej w Świniarach Starych. Była to dla wspaniała lekcja historii. Zobaczyli wiele dawnych sprzętów, które używali ich przodkowie. W miłej atmosferze w obecności oprowadzających pań czas minął szybko i ciekawie. Na zakończenie uczniowie otrzymali słodkie upominki.

13 czerwca uczniowie klas V-VI-VII wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Janowa Lubelskiego do parku rekreacji ,,Zoom Natury”. Na początku udali się Zoom Exit Room gdzie zmagali się z zagadkami, do których rozwiązania musieli wykorzystać pomysłowość, spryt, kreatywność oraz umiejętność pracy w grupie. Wszyscy ukończyli wyzwanie z sukcesem i w czasie krótszym niż był przewidywany. Głównym punktem wyjazdu był ,,Park linowy”. Uczniowie zmagali się z przeszkodami oraz pokonywali swoje lęki i słabości. Zabawa była udana i wszyscy bezpiecznie powrócili do domu.

W dniu 12 czerwca 2018 roku odbył się w naszej szkole X Gminny Konkurs Plastyczny o Zdrowiu z elementami profilaktyki pod hasłem „Zdrowa żywność”. Przedstawiciele każdej klasy ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Łoniów podjęli się wykonania pracy – plakatu farbami na ten temat. Prace były piękne, komisja wyłoniła zwycięzców, a nagrody ufundowane przez GK RPA w Łoniowie wręczył Dyrektor Szkoły – mgr Krzysztof Wójcik.

18 czerwca 2018 roku uczniowie klas: I, III i IV wybrali się wraz z wychowawcami na wycieczkę do Bałtowa. W programie wyjazdu można było podziwiać: JuraPark, Muzeum Jurajskie, Prehistoryczne Oceanarium, Zwierzyniec Bałtowski (dolny i górny), polskie zamki w miniaturze, Sabatówkę- wioskę czarownic.

5 czerwca uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu na Kartę rowerową. W obecności Dyrektora, funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu oraz nauczyciela techniki, rozpoczęli egzamin.

30 maja zorganizowano w naszej szkole DZIEŃ SPORTU połączony z Dniem Dziecka. Po oficjalnym rozpoczęciu na ,,Orliku” przez p. Dyrektora uczniowie przystąpili do zmagań sportowych w piłce nożnej oraz piłce siatkowej.

18 maja uczniowie klasy siódmej w krótkim montażu słowno – muzycznym uczcili pamięć Św. Jana Pawła II- patrona naszej szkoły. Był to szczególny dzień, ponieważ przypadał w rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Na zakończenie wszyscy obecni odśpiewali ulubioną pieśń Papieża – Barkę.

27 kwietnia uczniowie szkoły pod kierunkiem nauczyciela historii pani Iwony Kaczanowskiej - Mikołajko poprzez słowa wierszy i piosenek upamiętnili zbliżającą się Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

28 marca odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy piątej pod kierunkiem pani Agnieszki Szaro – Brzuś przygotowali montaż słowno - muzyczny pt. ,,Przez krzyż do chwały”. Po występie pan dyrektor złożył wszystkim życzenia z okazji Wielkanocy.

Dnia 17.04.2018r. przedszkolaki z naszego przedszkola kolejny raz w tym roku uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Sandomierza. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. „ Pchła szachrajka” w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci, uczenie kultury i odbioru sztuki.

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi w naszym przedszkolu i w szkole dzieci i uczniowie przybliżyli nam tradycje i zwyczaje Wielkanocne.

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

Dnia 08.03.2018r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Sandomierza. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. „ Pipi” w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci, uczenie kultury i odbioru sztuki.

Zabawa karnawałowa jest długo oczekiwaną przez przedszkolaków. W tym dniu przedszkole zamieniło się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, motyli, księżniczek, piratów oraz innych barwnych postaci z bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach ulubionych wykonawców dzieci mogły pobawić się i potańczyć w dowolnym stylu. Celem zabawy było kształtowanie poczucia rytmu i wrażliwości muzycznej, a także przybliżenie zwyczajów związanych z karnawałem. Podczas krótkiej przerwy w zabawie wszystkie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

8 marca nie zapomnieliśmy o miłych dziewczynkach i paniach z naszego najbliższego otoczenia.

W tym roku w naszej szkole 8 marca uczniowie wręczyli wszystkim paniom kwiaty i złożyli najserdeczniejsze życzenia. Do uczniów z życzeniami dołączył się Pan Dyrektor i panowie pracujący w szkole. Dzień wcześniej uczniowie klas V, VI, VII z wychowawcami wyjechali do Rzeszowa do kręgielni i tam świętowali Dzień Kobiet. Wszyscy bawili się wyśmienicie i szczęśliwie powrócili do domu.

8 lutego Samorząd Uczniowski razem z opiekunami zorganizował w szkole zabawę choinkową połączoną z Walentynkami. Przez cały tydzień uczniowie mieli możliwość wrzucania kartek bądź drobnych upominków do oznaczonych pojemników. W dzień zabawy uczennice z samorządu wręczały walentynki. Potem oczywiście wszyscy bawili się przy muzyce. Zabawa była wyśmienita.

30 stycznia uczniowie szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym zorganizowanym przez grupę artystyczną ,,Rekonstrukto” pt. ,,Ku niepodległej”. W programie uczniowie mogli zobaczyć stroje, jakie nosili powstańcy, kosynierzy i oficerowie I brygady Legionów Polskich, kolekcje replik broni używanych przez powstańców i w czasie I Wojny Światowej.

26.01.2018 roku mury naszej szkoły odwiedził z wizytą duszpasterską proboszcz tutejszej parafii ks. Kanonik Stanisław Zaręba. Udzielił wszystkim uczniom i pracownikom błogosławieństwa na najbliższy czas oraz wysłuchał kolęd w wykonaniu uczniów naszej szkoły

Dzień Babci i Dziadziusia w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zimno i ponuro, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadziuś ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem.

19 stycznia w murach naszej szkoły gościliśmy nasze babcie i naszych dziadziusiów. W podziękowaniu za opiekę i trud, jaki wnoszą w wychowanie nas, przygotowaliśmy dla nich wspaniały występ obfitujący w piosenki, wiersze i tańce. Nasi rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Wszyscy zaśpiewaliśmy dla naszych dziadków sto lat i złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia.

12.01.2018 zostały wręczone dyplomy i nagrody dla uczniów naszej szkoły, którzy brali udział w konkursie plastycznym na kartkę świąteczną zorganizowanym przez GOK w Łoniowie. Pan dyrektor pogratulował zwycięzcom i życzył dalszych sukcesów.

Wielkość czcionki
Kontrast

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności Więcej ...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close