ROK 2017

Świąteczny nastrój zapanował w przedszkolu 21 grudnia, kiedy to dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola wraz z Panem Dyrektorem spotkali się na wspólnej Wigilii.

21 grudnia uczniowie całej szkoły w swoich klasach wraz z wychowawcami dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

14 grudnia uczniowie klas V-VI-VII wraz z opiekunami p. Januszem Frańczakiem i p. Agnieszką Dereń wyjechali na lodowisko do Dębicy.

Naszych najmłodszych uczniów 6 grudnia odwiedził Mikołaj, który wręczył wspaniałe upominki. W ramach podziękowania dzieci zaśpiewały piosenkę i oczywiście zaprosiły Mikołaja na przyszły rok.

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

W dniu 30 listopada przedszkolaków odwiedziła pani dentystka. Na początku spotkania Pani doktor opowiedziała dzieciom, co należy robić, by mieć piękne, zdrowe zęby: jak należy się odżywiać, jak dbać o higienę jamy ustnej i zębów. Zachęcała do częstego odwiedzania gabinetu stomatologicznego i przekonywała dzieci, by nie bały się dentysty.

Andrzejki W listopadzie nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską (co dostanę od Świętego Mikołaja) i dalszą (kim będę w przyszłości).

Jak co roku 30 listopada obchodziliśmy ,,Andrzejki”. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wywróżenia sobie co przyniesie im przyszłość dzięki wspaniałym cygankom, w których role wcieliły się koleżanki z Samorządu Uczniowskiego. Po zakończeniu wróżb wszyscy bawili się przy muzyce.

20 listopada gościliśmy przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji w Sandomierzu. Funkcjonariusze przekazali informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się po jezdni jako pieszy i jako rowerzysta.

10 listopada w przeddzień 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się uroczysty apel przygotowany przez nauczyciela historii p. mgr Iwonę Kaczanowską – Mikołajko i uczniów klas IV – VII. Była to dla wszystkich lekcja patriotyzmu i historii. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych zakończyło uroczystość.

22 października odbyła się uroczystość poświęcona naszemu patronowi Błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Była to 5 rocznica nadania imienia naszej szkole. W tym wyjątkowym dniu odprawiona została msza święta celebrowana przez ks. Kan. Stanisława Zarębę proboszcza parafii p.w. Św. Mikołaja w Łoniowie oraz uroczysta akademia, w czasie której został po raz pierwszy odśpiewany hymn szkoły ułożony przez absolwentkę naszej placówki. Była to podniosła chwila dla wszystkich uczestników tegorocznych obchodów i na długo zapadnie w pamięci.

13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W trakcie uroczystej akademii p. Dyrektor złożył wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi podziękowania za dotychczasową pracę i życzył dalszych sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy. Uroczystość uświetnił występ uczniów szkoły przygotowany pod kierunkiem p.Anny Staszczyk.

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom szkoły i przedszkola za trud włożony w ich edukację. W tym uroczystym gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowały się najlepiej jak umiały.

22 października to dla naszej szkoły i przedszkola szczególna data, ponieważ w tym dniu świętujemy Dzień Patrona. Już od 5 lat gromadzimy się wówczas, aby oddać hołd wdzięczności za to, że Ojciec Święty Jan Paweł II był i nadal jest wśród nas wielką osobowością i na zawsze zostanie piękną częścią naszej pamięci i wzorem do naśladowania.

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

4 września 2017 roku w Zespole Szkoły i Przedszkola w Świniarach Starych nastąpiła Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018.

Wrzesień – nowy szkolny rok, witamy przedszkole, to nasz pierwszy krok. Nasza pani na nas czeka, pięknie do nas się uśmiecha.

Rok szkolny 2016/2017 zakończyliśmy bardzo pomyślnie i niezwykle radośnie. Po pierwsze – wszystkie dzieci otrzymały promocję do następnej klasy, w tym niektóre z wyróżnieniem.

23 czerwca 2017r. odbyła się w naszym przedszkolu i w szkole uroczystość zakończenia roku 2016/2017 oraz pożegnania zerówki. Czas wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.

1 czerwca uczniowie klasy II, IIIa i IIIb spędzili bardzo miło czas na Zamkowym Dniu Dziecka w Baranowie Sandomierskim. Podczas pobytu zwiedzali zamek oraz korzystali z atrakcji przygotowanych przez animatorów na terenie parku zamkowego.

21 czerwca 2017 roku uczniowie klas II, IIIa i IIIb byli na jednodniowej wycieczce w Zagnańsku. Gościli w Kompleksie Świętokrzyska Polana, gdzie zwiedzali Park Miniatur, Oceanikę, Brzozową Zagrodę oraz odwiedzili Krainę Zabawy. Było super!!!

W czerwcu dzieci z przedszkola z niecierpliwością oczekiwały przyjazdu przedstawicieli Ochotniczej Staży Pożarnej z Łoniowa.

W dniu 01.06.2017 roku odbyła się wycieczka szkolna klas 4-6 do Krakowa. Głównym punktem wycieczki była sala GoJump - sala trampolin i pianek. Uczniowie mogli wyszaleć się korzystając z atrakcji obiektu. Następnie udaliśmy się na obiad do restauracji,, Magillo’’ gdzie prócz pysznego obiadu uczniowie podziwiali piękne okazy zwierząt, które są w lokalu.

W dniu 29 maja 2017 roku w naszej szkole został zorganizowany IX Gminny Konkurs Plastyczny o Zdrowiu pod hasłem „Odrzucamy nałogi – wybieramy relaks i terapię.

Z pewnością wszyscy znają najsłynniejsze krówki, czyli Krówki Opatowskie. Ich niepowtarzalny smak uwielbiają również nasi milusińscy, dla których w tym roku zorganizowałyśmy pierwszą w ich karierze przedszkolnej wycieczkę do Krainy Krówek w Opatowie.

W dniu 24.05.2017 roku w naszej szkole odbyła się żywa lekcja przyrody z licznymi doświadczeniami chemicznymi. Prowadzili ją naukowcy – chemicy z Lublina demonstrując doświadczenia z użyciem propanu, butanu i helu. Naukowcy prezentowali kontrolowane wybuchy angażując w pokazy dzieci, a jednocześnie uświadamiając o niebezpieczeństwie wykonywanych doświadczeń.

Dnia 28 kwietnia odbył się apel z okazji 226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski uczniowie klasy 6 przygotowali montaż słowno – muzyczny o patriotycznej i rocznicowej wymowie.

W kwietniu w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia integracyjne dla przedszkolaków. W maju przedszkolaki z naszego przedszkola, radośnie spędziły czas w nowo otworzonej sali zabaw „Yupi Park” w Tarnobrzegu.

W kwietniu w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia integracyjne dla przedszkolaków. Blok tematyczny dotyczył zdrowia, higieny i bezpieczeństwa. Scenariusze zajęć zostały przygotowane przez nauczycielki z przedszkola. Panie prowadziły pogadanki, gry i zabawy, a także ćwiczenia praktyczne dla dzieci ze wszystkich trzech grup przedszkolnych. Od poniedziałku do piątku zrealizowane zostały następujące tematy zajęć: P. Madzia – „Pierwsza pomoc”, P. Dorotka – „Higiena na co dzień”, P. Kasia – „Czyste powietrze wokół nas”, P. Iwonka – „Zdrowie to podstawa”, P. Monika – „Świtowy Dzień Służby Zdrowia”.

W kwietniu w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia integracyjne dla przedszkolaków. Laureatami konkursu wielkanocnego organizowanego przez GOK w Łoniowie zostali: Julia Cemerys, Karolina Jońca, Antonina Biela, Oliwia Winiarska, Lena Kusik. Podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu przedszkolaki otrzymały podziękowania w postaci dyplomów oraz nagród.

12 kwietnia 2017 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się na poranku wielkanocnym. Uczniowie klasy IV zaprezentowali piękne przedstawienie pt. „Jak to z Panem Jezusem było”, które wszyscy oglądali z wielką uwagą i skupieniem. Nie zabrakło także życzeń na czas Wielkiej Nocy.

Wielkanoc w przedszkolu to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków oraz ich nauczycieli. Nic więc dziwnego, że wszyscy w tym dniu przyszli do przedszkola uśmiechnięte i odświętnie ubrani. Podczas uroczystej akademii dzieci zaprezentowały program artystyczny Przedstawienie pełne śpiewu przybliżyło zgromadzonym gościom zwyczaje i tradycje wielkanocne. Na zakończenie spotkania Pan Dyrektor złożył wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

21 marca uczniowie naszej szkoły w sposób ciekawy i urozmaicony powitali wiosnę. Młodsi uczniowie wspólnie z wychowawczyniami przy śpiewie, dźwiękach instrumentów i wesołych okrzykach pożegnali zimę paląc jej symbol - Marzannę. Uczniowie oddziałów starszych z opiekunami wyruszyli ze szkoły do Centrum Kultury w Połańcu na projekcję filmu pt. ,,Był sobie pies" oraz do kręgielni.

Wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola, razem ze swoimi paniami przygotowały dzień powitania wiosny. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Witały wiosnę piosenkami, które wcześniej przygotowały w swoich grupach, a także bawiły się tańcząc przy wesołej muzyce. Po zabawie w sali dzieci z wszystkich grup wraz z paniami wyruszyły barwnym pochodem na spacer dookoła ogrodu przedszkolnego trzymając w rękach swoje grupowe Marzanny. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Przy tej okazji zostały ogłoszone wyniki wyborów na ,,Super Dziewczynę" zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski.

W marcu do naszego przedszkola przybyli goście z Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 – Tarnobrzeska Dolina Wisły. Zaproszeni goście przeprowadzili zajęcia na temat „Stare drzewa znikają, nowe domki powstają”.

W dniu 28 lutego podobnie jak w roku ubiegłym, dla uczniów klas IV-VI został zorganizowany wyjazd na lodowisko. Celem wyjazdu było doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportu zimowego, aktywnego stylu życia oraz oczywiście dobra zabawa.

16 lutego 2017 roku odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Dzieci przebrane za swoje ulubione postaci z bajek bawiły się doskonale, a na zakończenie zabawy wybrano króla i królową balu klas I-III oraz IV-VI

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 16 lutego 2017r. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki. Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem tego dnia.

14 lutego dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego roznosiły pocztę walentynkową. W każdej klasie rozdały pięknie zdobione kartki, wśród których nie zabrakło ręcznie wykonanych walentynek.

W tym dniu bawiliśmy się w naszym przedszkolu, specjalnie na tę okazję udekorowanym. Wszystkie dzieci miały czerwone ubranka i opaski z serduszkami na głowach.

W piątek 27 stycznia 2017 roku w naszym Zespole Szkoły i Przedszkola miała miejsce wizyta duszpasterska. Z wizytą przybył do nas ks. Leszek Pituch. Główna część spotkania odbyła się przy kąciku naszego patrona Błogosławionego Jana Pawła II z udziałem wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. W trakcie spotkania uczniowie zaprezentowali koncert kolęd i pastorałek.

W piątek 20.01.2017 r. naszą szkołę odwiedził gość szczególny – Jego Ekscelencja ks. Edward Frankowski. Wizyta tak niezwykłego gościa była wyjątkowym wydarzeniem dla dyrekcji, nauczycieli, pracowników, uczniów i dzieci naszej szkoły i przedszkola.

W dniu 20 stycznia 2017 roku odbyła się wizyta kanonicza Jego Ekscelencji ks. Biskupa Edwarda Frankowskiego. Wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki zgromadzili się przy kąciku papieskim na wspólnej modlitwie. Na zakończenie ks. Biskup udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa. Wizyta wyjątkowego Gościa dostarczyła wszystkim niezapomnianych przeżyć.

19 stycznia 2017 roku cała szkoła świętowała Dzień Babci i Dziadka. Wszyscy uczniowie wystąpili przed swoimi najbliższymi, a ich wesołe przedstawienia wprawiły wszystkie babcie i dziadziusiów w bardzo dobry humor.

W zimowy miesiąc styczeń wpisany jest taki dzień, który wzbudza ogromne emocje; to święto Babci i Dziadziusia. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 19 stycznia 2017r. odbyło się uroczyste spotkanie , które stało się tradycją w naszej szkole i w przedszkolu.

Artyści cyrku „Szok”, którzy zawitali do naszej szkoły 16 stycznia 2017 roku zapewnili świetną zabawę i mnóstwo uśmiechu na twarzach wszystkich widzów przedstawienia. Uczniowie podziwiali magiczne sztuczki i popisy akrobatyczne cyrkowców, a także próbowali swoich talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy.

Wielkość czcionki
Kontrast

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności Więcej ...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close