ROK 2016

  • 2016

W dniu 22 grudnia 2016 roku na wspólnym spotkaniu wigilijnym uczniowie klasy II zaprezentowali jasełka zatytułowane „Kolęda na ziemi”. Wcześniej w swoich klasach uczniowie i wychowawcy łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia, śpiewali kolędy i pastorałki.

Dzień Kina, który był obchodzony 16 grudnia 2016 roku w naszej szkole, przybliżył uczniom historię kina. Odbyła się również projekcja starych polskich bajek, podczas której – jak to w kinie – nie zabrakło popcornu.

Wigilia – najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia. I już tradycyjnie przedszkolaki zaprezentowały się w przedstawieniu. Ubrane w piękne stroje, wierszem i piosenką opowiedziały historię narodzin Jezusa. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.

W dniu 6 grudnia 2016 roku uczniowie klas I – III oglądali przedstawienie kukiełkowe pt. „Aniołek wigilijnej nocy”. Następnie uczniów ze wszystkich klas odwiedził Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami.

Hen, na dalekiej Północy, wśród wiecznych lodów spowitych łagodnym światłem polarnej zorzy stoi zamek. W zamku tym mieszka i pracuje Św. Mikołaj. Dzisiaj jednak przyjechał do naszych przedszkolaków. Już od samego rana dzień ten zapowiadał się niezwykle - wszystkie dzieci nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Tak, oczekiwany przybył z wielkim workiem prezentów.

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach.

W naszym przedszkolu po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Pieczonego Jabłka. Tego dnia dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. Przedszkolaki razem ze swoimi paniami przygotowały pyszne potrawy, których głównym składnikiem było jabłko w różnych postaciach: pieczone, pyszna szarlotka, jabłka prosto z sadu.

Dnia 10 listopada odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy V przedstawili inscenizację pt. „Pisk Białego Orła”.

Dzień zmarłych, choć smutny, stanowi jedno z ważniejszych polskich świąt. Istotne jest zatem, aby dziecko poznało jego znaczenie i sens. Wyniesiona z tego nauka pozwoli mu zrozumieć istotę pamięci, szacunku i tradycji. Jak co roku, również i teraz wybraliśmy się na parafialny cmentarz.

Tegoroczne obchody Dnia Patrona – Błogosławionego Jana Pawła II zainaugurowała uroczysta msza święta, w której wzięli udział zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie.

14 października każdego roku to szczególny dzień – święto polskiej szkoły. Święto uczniów, nauczycieli, dyrekcji szkół, pracowników obsługi oraz tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły złożyli wszystkim nauczycielom czynnym, emerytom oraz pracownikom obsługi szkoły serdeczne podziękowania za przekazywaną wiedzę oraz trud włożony w kształtowanie umysłów i serc.

W dniu 6 października do przedszkola i szkoły zawitali aktorzy z Krakowa ze swoim przedstawieniem. Teatrzyk, jaki nam przedstawili miał tytuł „Arka Noego”. Przedszkolaki oraz dzieci z klas II i III, były bardzo zainteresowane przygodą Noego, który budował swoją arkę i wyruszył w podróż ze swoimi zaproszonymi gośćmi. Widowisko dało dzieciom wiele frajdy oraz wzbogaciło dzieci pouczającymi zwrotami i piękną grą aktorów. Jednym słowem była to doskonała lekcja teatralna.

30 września obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ CHŁOPAKA. W tym dniu ogłoszone zostały wyniki glosowania na SUPER CHŁOPAKA. Zwycięzcą został Hubert Serwan z klasy V, natomiast drugie miejsce zajął Kacper Pietrzykowski z klasy III. Dla SUPER CHŁOPAKÓW wszystkie dziewczęta zaśpiewały głośne STO LAT, a Samorząd Uczniowski przygotował upominki.

27 września 2016r przedszkolaki razem ze swoimi paniami odwiedziły Stację Kontroli Pojazdów w Koprzywnicy. Dzieci dzięki rodzicom dziewczynki uczęszczającej do naszego przedszkola zostały zaproszone na stację diagnostyczną. Wyprawa była bardzo interesująca. Przedszkolaki poznały miejsce pracy pana diagnosty oraz mechanika samochodowego. Poznaliśmy także pracę sprzedawcy w sklepie z częściami do samochodów i maszyn rolniczych. Następnie na wszystkich czekała słodka niespodzianka i pyszna herbatka.

Wtorek 20 września 2016 roku w wielu przedszkolach w całej Polsce rozległ się wesoły gwar, śmiech i słowa śpiewanego przez dzieci Hymnu Przedszkolaka. W Publicznym Przedszkolu w Świniarach dzieci również obchodziły swoje święto. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Przedszkolaka. Następnie dzieci powtarzały słowa ślubowania.

01 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły usłyszeli pierwszy dzwonek po wakacyjnej przerwie. Nowy rok szkolny rozpoczęła msza święta, następnie po krótkim wystąpieniu pana Dyrektora uczniowie udali się na pierwsze w nowym roku spotkanie z wychowawcami.

Wakacji nadszedł czas. Po całorocznym wysiłku przyszedł czas na odpoczynek. Rok szkolny pożegnaliśmy Mszą św. na sali gimnastycznej. Następnie w przedszkolu Pan Dyrektor oraz Pan Przewodniczący Rady Gminy Antoni Szpak wręczył przedszkolakom dyplomy ukończenia przedszkola w roku szkolnym2015/2016. Podziękowania zostały także wystosowane przez Grono Pedagogiczne oraz Pana Dyrektora dla rodziców przedszkolaków za całoroczną współpracę.

24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wszyscy uczniowie otrzymali upragnione świadectwa, a najlepsi spośród nich – dyplomy i nagrody. Ze łzami w oczach szkołę pożegnali tegoroczni szóstoklasiści.

W dniu 19 czerwca 2016 r. na placu przy budynku Urzędu Gminy w Łoniowie odbył się IX Festyn Rekreacyjno – Kulturalny PIEROGRANIA 2016. W celu uświetnienia wydarzenia Stowarzyszenie Aktywnej Społeczności w Świniarach zaprosiło dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki przygotowane przez panie nauczycielki pięknie zatańczyły i zaśpiewały. Publiczność nagrodziła dzieci brawami.

19 czerwca 2016 roku uczniowie klasy III wystąpili z programem artystycznym na festynie „Pierogarnia 2016”. To był doskonały czas na spędzenie popołudnia w gronie rodzinnym.

17 czerwca 2016 roku uczniowie klasy III zakończyli udział w projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, realizowanym przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i Lokalnych Jednostek Samorządu Terytorialnego.

16 czerwca 2016 roku klasy I – III wybrały się na wycieczkę do Bałtowa. Celem było zwiedzanie, korzystanie z atrakcji Bałtowa oraz integracja uczniów klas młodszych. Pogoda dopisała, humory również, a wspomnienia pozostaną na długo.

W dniu 7 czerwca 2016 roku uczniowie klas IV – VI wyjechali na wycieczkę do Energylandii w Zatorze. W Rodzinnym Parku Rozrywki było mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych dzieci. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

7 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się VIII Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Alkohol to twój wróg”. Wzięło w nim udział 27 uczniów klas I – VI ze szkół z terenu gminy Łoniów. Konkurs był poprzedzony krótkim referatem na temat szkodliwości alkoholu dla organizmu człowieka.

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 03.06.2016 r. w naszej szkole odbyły się Gminne Rozgrywki w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców. Udział wzięli uczniowie ze szkoły z Łoniowa, Łążku, Sulisławic, Gieraszowic i ze Świniar. W zmaganiach uczestniczyło ponad 50 osób. Na zakończenie zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Wójta Gminy Łoniów Pana Szymona Kołacza.

1 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Rodziny. Był to dzień pełen emocji i wrażeń, podczas którego dzieci rysowały i malowały twarze, oglądały występy artystyczne swoich kolegów przygotowane z okazji Dnia Matki i Ojca, brały udział w rozgrywkach sportowych. Dzień zakończył tradycyjnie odbywający się co roku mecz siatkówki między nauczycielami, uczniami i rodzicami

Jak co roku dla wszystkich przedszkolaków1 czerwca jest dniem, w którym z wielkim zaangażowaniem i trudem przygotowują występy dla ukochanych Rodziców. W przedszkolu i w szkole w ten niezwykle ważny czas przedszkolaki i uczniowie przedstawiają programy artystyczne dla Mam i dla Tatusiów obchodząc wspólnie „Dzień Rodziny”.

W dniu 25 maja 2016 r. udaliśmy się na wycieczkę do Zamku Dzikowskiego w Tarnobrzegu. Program wycieczki związany był z promocją Obszaru Natura 2000 – Tarnobrzeska Dolina Wisły. Przedszkolaki oglądały akwaria z rybami, terraria z płazami oraz z wielką uwagą słuchały przedstawionej przez panią przewodnik prezentacji. Dzieci miały również możliwość obserwowania żywych elementów przyrody na świeżym powietrzu w ogrodach Zamku Dzikowskiego. Do obserwacji służyły lupy, lornetki oraz mikroskopy.

W dniu 18 maja 2016r, odwiedziliśmy Regionalne Muzeum Etnograficzne w Świniarach Starych. Dzięki przedstawicielom Stowarzyszenia Aktywnej Społeczności w Świniarach, dzieci miały możliwość zwiedzania muzeum, a tym samym poznania obyczajów i tradycji naszych przodków. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści i oglądały eksponaty muzealne. Nauczycielki wraz z dziećmi przekazały do muzeum przedmioty, którymi posługiwano się kiedyś w szkole oraz gospodarstwie domowym.

W dniu 29 kwietnia 2016 przedszkolaki miały okazję poznać zawód kierowcy tira. W związku z tym faktem zostaliśmy zaproszeni do Państwa, którzy prowadzą firmę transportową. Dzieci z bliska mogły oglądnąć ciężarówkę. Radości było bardzo dużo podczas zwiedzania tira wewnątrz.

Cała przygoda rozpoczęła się po wejściu na pokład autokaru. Wspólne śpiewy i zabawy umilały nam czas podróży. Do celu dotarliśmy bardzo szybko. W Figlolandzie uciechom nie było końca.

22 lutego 2016 r. byliśmy w Sandomierzu na teatrzyku pt. „Kot w Butach”. Aktorzy z Teatru Kukiełkowego w Krakowie wspaniale odegrali swoje role. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały piękne przedstawienie. Emocje były naprawdę ogromne. Dużą frajdą dla przedszkolaków była także podróż do Sandomierza autobusem. Podczas wyjazdu podziwialiśmy także wspaniałe miasto oraz jego zabytki.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek.

W miesiącu styczniu w przedszkolu i szkole odbyła się uroczystość, na którą zostali zaproszeni wyjątkowi goście – Dziadkowie naszych przedszkolaków. Z okazji Święta Babci i Dziadziusia dzieci zaprezentowały swoje umiejętności - śpiewały i recytowały wiersze przygotowane specjalnie dla swoich ukochanych.

W dniu 23 marca w świąteczną atmosferę Świąt Wielkanocnych wprowadzili nas uczniowie klasy V, którzy pod kierunkiem p. A. Kasprzyckiej i p. J. Frańczaka przygotowali przedstawienie pt. „Zmartwychwstał Pan”.

21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie naszej szkoły powitali w różny sposób: niektórzy tradycyjnie – niszcząc Marzannę, inni prezentując swoje umiejętności i pasje. Zabawa była wyśmienita!

1 marca 2016 roku został zorganizowany przez nauczyciela wychowania fizycznego oraz opiekunów Samorządu Szkolnego wyjazd na łyżwy. Uczniowie wspaniale spędzili czas na lodowisku w Dębicy.

Walentynki to święto zakochanych ale nie tylko. Dla przedszkolaków ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło jest nam razem. Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem bądź wyznaniem miłosnym (tzw. walentynkę), albo też obdarowujemy się prezencikami.

Z okazji Walentynek została zorganizowana w szkole poczta walentynkowa. O to, aby kartki dotarły do adresatów, zadbały nasze szkolne Amorki z VI klasy.

Dnia 15.01.2016 wizytę duszpasterską w naszej szkole złożył ks. Stanisław Zaręba, proboszcz Łoniowskiej parafii. Podczas wizyty społeczność szkolna i przedszkolna modliła się wraz z kapłanem o Boże błogosławieństwo na nowy rok Pański 2016.

4 lutego 2016 roku odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Czwartkowe popołudnie uczniowie spędzili na wspaniałej zabawie i tańcach.

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku we Florencji. Obchody tego święta mają na celu zmianę zachowania ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy Dzień Zwierząt.

Wielkość czcionki
Kontrast

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności Więcej ...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close